Saç ekimi operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişilerin uzmanlarımız tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.
Bu kontrol sırasında saç ekimi gerçekleştirilecek olan bölgedeki saçların yapısı ve donör sahasındaki saçların sıklığı incelenir. Elde edilen veriler sonucunda kişinin ne kadar saç köküne ihitiyacı olduğu tesbit edilir. Bu sayede donör sahasından alınacak saç kökleri hesaplanır ve bu duruma göre planlama gerçekleştirilir.

Kontrol sırasında, kişinin önceden geçirmiş olduğu sağlık problemi varsa uzmanımız tarafından değerlendirilir ve kişi saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilir.

Saç ekimi operasyonunda öncelikle saçın yapısı, kalınlığı, donör sahasının sıklığı, saç açıklığı ve kişinin beklentileri değerlendirilmelidir. Saç kaybı kişiden kişiye değişir.
Saç açıklığının derecesine göre ekilecek greft miktarının önceden hesaplanmalıdır. İnce saç teli ya da açık saç rengine sahip olan kişilerde saç ekim yoğunluğu kalın saç teli veya koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu sebepten dolayı ince saç teli yada açık saç rengine sahip olan kişilerin tatmin olması için daha yoğun bir ekim yapılması gerekmektidir.
Tüm bu aşamalar operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için önemlidir. Saç ekimi operasyonu bu tesbitler sonucunda gerçekleştirilmelidir. Türkiye dışında yaşayan ve saç ektirmeyi düşünen hastalaramız HOLLANDADA ki merkezimize başvurabilirler. Detaylı tüm bilgileri yurt dışındak merkezimizden öğrenebilirler.